Suggest
Ulubione są puste
Menu
 

SMA Solar Technology AG – imponujący wynik!

Dominika Witynska / 2022-05-17 / Słoneczne newsy

W pierwszym kwartale 2022 r. odnotowaliśmy najwyższą liczbę zamówień w ciągu ostatnich dziesięciu lat.” – powiedział dyrektor generalny SMA Jürgen Reinert.

Globalne braki w podzespołach spowodowane pandemią nadal wpływają na wyniki sprzedaży SMA Solar Technology AG, mimo to jej wynik jest wciąż imponujący.

“Zwłaszcza w marcu zarówno przyjmowanie zamówień, jak i sprzedaż po raz kolejny rozwijały się bardzo dobrze. Istnieje duże zapotrzebowanie ze strony naszych klientów na istniejące produkty i rozwiązania, jak również na te, które pojawiły się na rynkach w ostatnich miesiącach.

Pomimo utrzymującej się napiętej sytuacji w zakresie dostaw komponentów elektronicznych, spodziewamy się, że do końca roku większość zaległych zamówień związanych z produktami zostanie odnotowana jako sprzedaż. W nadchodzących latach spodziewamy się znacznego wzrostu rynku, zarówno dla naszej podstawowej działalności, jaką jest fotowoltaika, jak i systemów magazynowania akumulatorów, zarządzania energią, e-mobilności i produkcji wodoru jako dziedzin przyszłości.

Firma SMA będzie mogła czerpać z tego korzyści, gdy niedobory komponentów zostaną pokonane. W ramach naszej Strategii 2025 kontynuujemy ewolucję SMA, aby stać się firmą zajmującą się transformacją energetyczną, która oferuje swoim klientom rozwiązania dla wszystkich obszarów, które są kluczowe dla dostaw energii w przyszłości. Skupiamy się tutaj na kompletnych rozwiązaniach o wysokim stopniu korzyści dla klientów.”
Dyrektor Generalny SMA Jürgen Reinert, ubrany w garnitur, stoi pewny siebie, z ręką w kieszeni.
Dyrektor generalny SMA Jürgen Reinert

Zarząd SMA potwierdza swoje prognozy dotyczące sprzedaży i zysków na rok podatkowy 2022, opublikowane 1 marca 2022 r., które prognozują sprzedaż między 900 mln euro a 1050 mln euro, a EBITDA między 10 mln euro a 60 mln euro. Zarząd obecnie nie widzi zagrożenia dla prognozy ze względu na wojnę na Ukrainie. Ostateczna ocena nie jest obecnie możliwa.

Zestawienie kwartalne za okres od stycznia do marca 2022 r. można znaleźć na stronie SMA.

Logo SMA - nazwa firmy na niebiesko-czerwonym tle.

O SMA

Jako wiodący światowy specjalista w dziedzinie technologii fotowoltaicznych i systemów magazynowania, SMA Group wyznacza dziś standardy dla zdecentralizowanego i odnawialnego zaopatrzenia w energię jutra. Portfolio firmy SMA obejmuje szeroką gamę wydajnych falowników fotowoltaicznych i akumulatorowych, holistyczne rozwiązania systemowe dla systemów fotowoltaicznych i systemów magazynowania akumulatorów we wszystkich klasach mocy, inteligentne systemy zarządzania energią oraz rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych i aplikacji typu power-to-gas.

Ofertę SMA uzupełniają cyfrowe usługi energetyczne, a także rozbudowane usługi, włącznie z obsługą i konserwacją elektrowni fotowoltaicznych. Falowniki SMA o łącznej mocy ponad 110 gigawatów zostały zainstalowane w ponad 190 krajach na całym świecie. Wielokrotnie nagradzana technologia firmy SMA jest chroniona ponad 1700 patentami i wzorami użytkowymi. Od 2008 roku spółka dominująca Grupy, SMA Solar Technology AG, jest notowana na Prime Standard Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie (S92) oraz w indeksie SDAX.

Udało się! Komentarz został przesłany do moderacji. Błąd
Y
Kontakt bezpośredni

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o.

Adres biura
ul. Krakowska 390,
32-080 Zabierzów (k. Krakowa)
NIP 513 026 87 90

+48 888 332 750

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00


Składanie i obsługa zamówień
[email protected]

Zapytania ofertowe i doradztwo techniczne
[email protected]

Faktury i płatności
[email protected]

Logistyka i Transport
[email protected]

Marketing
[email protected]

Zakupy
[email protected]

Adres magazynu
ul. Komandosów 1/2
32-085 Modlniczka, (k.Krakowa)

+48 518 997 343
+48 603 172 808
[email protected]

Godziny otwarcia
6:00 - 22:00

Godziny odbiorów osobistych
6:00 - 12:00 i 16:00-21:00