Suggest
Ulubione są puste
Menu
 
y
20.12.2023 to ostatni dzień realizacji wysyłek z magazynu. Wysyłki będą wznowione 4 stycznia 2024 roku. Zaplanuj swoje zakupy z wyprzedzeniem!

Fotowoltaika w Gdyni

Instalacje fotowoltaiczne w Gdyni cieszą się rosnącą popularnością. Ma to związek ze wzrostem świadomości ekologicznej wśród jej mieszkańców, ale nie tylko.

Dzięki znakomitemu ukształtowaniu terenu i umiarkowanej pogodzie fotowoltaika w Gdyni jest inwestycją, która szybko się zwróci i zapewni odpowiednią wydajność. Warto pamiętać o tym, że Gdynia jest miastem, które mieszkańcy i turyści kochają za bliskość natury. Również z tego powodu inwestowanie w odnawialne źródło energii powinno być priorytetem. Instalacje fotowoltaiczne w Gdyni dają wiele korzyści. Po pierwsze, podczas ich działania nie są wydzielane gazy cieplarniane. Druga najważniejsza korzyść związana jest z oszczędnościami – dobrze wykonana instalacja PV pozwala znacząco obniżyć rachunki za zużycie prądu w skali roku.

W firmie BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o oferujemy sprzedaż paneli słonecznych w całej Polsce, także na terenie Gdyni i okolic! Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że fotowoltaika to inwestycja na długie lata, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, aby dobrać i zaprojektować najbardziej optymalne rozwiązanie. Jak wygląda typowa instalacja PV i co warto wiedzieć przed jej montażem? Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami!

Na module fotowoltaicznym siedzą dwa duże białe ptaki. W tle rząd drzew i bezchmurne niebo.

Instalacje fotowoltaiczne Gdynia z czego są zbudowane i jak działają?

Panele fotowoltaiczne (PV) wykorzystują ogniwa zawierające materiał półprzewodnikowy do przechwytywania energii słonecznej i przekształcania promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Najczęściej stosowanym materiałem półprzewodnikowym jest krzem, który jest bogatym zasobem naturalnym występującym w piasku. Kiedy światło dociera do ogniwa, pewna ilość energii jest pochłaniana przez materiał półprzewodnikowy, wybijając elektrony – ujemnie naładowane cząstki, które stanowią podstawę elektryczności.

Większość ogniw fotowoltaicznych ma dwie warstwy materiału półprzewodnikowego, jedną naładowaną dodatnio i jedną naładowaną ujemnie. Kiedy światło pada na półprzewodnik, pole elektryczne wytworzone między tymi dwiema warstwami powoduje przepływ energii elektrycznej, generując prąd stały (DC). Umieszczając metalowe styki na górze i na dole ogniwa fotowoltaicznego, możemy odprowadzić ten prąd do użytku zewnętrznego. Solarne panele elektryczne PV nie wymagają jasnego światła słonecznego do działania, co oznacza, że ​​nadal można generować energię elektryczną w pochmurne dni, jednak ogólnie rzecz biorąc, im większe natężenie światła, tym większy przepływ energii elektrycznej.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że możesz korzystać z darmowej energii słonecznej tylko wtedy, gdy jest ona generowana – więc jeśli nie zainwestujesz również w baterie do przechowywania energii do użytku wieczorami i w nocy, będziesz musiał normalnie płacić za zużycie energii, gdy panele nie wytwarzają elektryczności.

Dowiedz się więcej na temat naszych autorskich systemów montażowych novotegra.

Oto kilka najważniejszych pytań, które pojawiają się najczęściej wśród osób planujących montaż paneli słonecznych w Gdyni.

Na zielonej łące pracująca koparka, w tle rząd modułów fotowoltaicznych.

Fotowoltaika w Gdyni na co zwrócić uwagę?

Zdecydowałeś się zainstalować panele fotowoltaiczne w Gdyni? Świetnie, to dobra decyzja. Teraz jednak pojawia się pytanie: na jakie ogniwa fotowoltaiczne się zdecydować i jaką moc instalacji wybrać? Przy wyborze mocy paneli słonecznych bardzo ważne jest określenie, ile energii elektrycznej zużywasz w swoim domu w ciągu roku. To w dużej mierze determinuje, jaka wielkość instalacji będzie dla Ciebie odpowiednia i jak zwrot z inwestycji rozkłada się w czasie. Aby wybrać idealny system fotowoltaiczny i uniknąć strat, do obliczeń najlepiej wykorzystać rachunki za prąd. Po ich przeanalizowaniu możesz w łatwy sposób określić przybliżoną moc paneli słonecznych, która będzie odpowiednia dla Twojego domu.

Jeśli przyjmiemy, że 1 kWp wyprodukuje rocznie około 1000 kWh,, a cena sprzedaży prądu wynosi 0,65 ceny kupna, to wówczas:

Moc paneli fotowoltaicznych [kWp] = roczne zużycie energii [kWh] / 650.

Gdy już wstępna moc instalacji została określona, zwróć uwagę na to, czy w okolicy domu nie znajdują się drzewa bądź inne przeszkody mogące utrudniać dostęp promieni słonecznych do modułów PV, a tym samym powodować straty w produkcji energii elektrycznej. Zacienienie na jednym module fotowoltaicznym zmniejsza wytwarzanie energii elektrycznej z całego ciągu modułów. Co powoduje zacienienie? Istnieje kilka różnych rodzajów przeszkód, które mogą blokować panele. Może wystąpić fizyczne przeszkody, takie jak:

  • drzewa,
  • sąsiednie budynki,
  • konstrukcje, na których instalowane są moduły.

Zacienienie może być również spowodowane przez przeszkody topograficzne, takie jak zbocza lub góry, znane jako dalekie zacienienie, oraz warunki meteorologiczne, które powodują, że przelatujące chmury blokują światło słoneczne, a ilość komórek spada. Mimo że Gdynia znajduje się w większości na terenie równinnym, mogą wystąpić różnice w wydajności w zależności od rejonu miasta.

Skorzystaj z naszego autorskiego narzędzia do projektowania i przekonaj się, jak może wyglądać Twoja przydomowa instalacja fotowoltaiczna.

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę w Gdyni? Najważniejsze zalety systemu PV

Korzystanie z paneli słonecznych w Gdyni ma wiele zalet. Do najważniejszych należą:

  • szacunek dla środowiska naturalnego: system PV nie wytwarza szkodliwych gazów cieplarnianych podczas produkcji energii,
  • opłacalność: oszczędność kosztów energii dzięki konsumpcji własnej i podniesieniu wartości nieruchomości
  • niezawodność: system ma średni czas działania 25 lat i jest łatwy w utrzymaniu,
  • modułowość: możliwość modyfikacji mocy wyjściowej systemu w dowolnym momencie poprzez prostą zmianę liczby modułów,
  • niezależność: zdolność do samodzielnego wytwarzania części zużywanej energii, gdy świeci słońce (co więcej, osoby które zdecydują się na włączenie baterii do systemu, mogą w razie potrzeby przechowywać nadwyżkę energii wytworzonej do późniejszego wykorzystania).

Jeśli zdecydujesz się na wybór instalacji fotowoltaicznej w Gdyni, pamiętaj o jej zgłoszeniu do operatora energetycznego, który powinien zamontować licznik dwukierunkowy. 

Y
Kontakt bezpośredni

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o.

Adres biura
ul. Krakowska 390,
32-080 Zabierzów (k. Krakowa)
NIP 513 026 87 90

+48 888 332 750

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00


Składanie i obsługa zamówień
[email protected]

Zapytania ofertowe i doradztwo techniczne
[email protected]

Faktury i płatności
[email protected]

Logistyka i Transport
[email protected]

Marketing
[email protected]

Zakupy
[email protected]

Adres magazynu
ul. Komandosów 1/2
32-085 Modlniczka, (k.Krakowa)

+48 518 997 343
+48 603 172 808
[email protected]

Godziny otwarcia
6:00 - 22:00

Godziny odbiorów osobistych
6:00 - 12:00 i 16:00-21:00