Blog icon
|
Suggest
Ulubione są puste
Menu
 

Fotowoltaika Łódź

Mieszkasz lub prowadzisz firmę w Łodzi? Martwisz się rosnącymi cenami i chcesz zaoszczędzić na kosztach energii? Bardzo dobrym pomysłem może być inwestycja w panele słoneczne. Łódź zapewnia bardzo dobre warunki do wykorzystania energii słonecznej, dzięki czemu jej mieszkańcy mogą pozyskiwać darmową energię elektryczną dla swoich gospodarstw domowych czy firm. Dowiedz się więcej.

Instalacje fotowoltaiczne w Łodzi – czy to się opłaca?

Popularność fotowoltaiki w Łodzi i całej Polsce nie jest przypadkowa. Panują tu bardzo dobre warunki do wykorzystania energii słonecznej. Średnie roczne nasłonecznienie w Łodzi wynosi 1080 kWh/m2 (średnia krajowa wynosi 1000 kWh/m2), dlatego jest to bardzo dobre miejsce do montażu fotowoltaiki. Warto przy tym wspomnieć, że nowoczesne panele fotowoltaiczne pracują przez cały dzień, niezależnie od pogody. Ich wydajność jest najwyższa przy silnym nasłonecznieniu i umiarkowanej temperaturze, ale produkują prąd z bardzo dobrą skutecznością również podczas mniej sprzyjających warunków.

Dzięki temu na niewielkie ilości energii można liczyć nawet zimą. Natomiast latem, gdy dni są długie, większość instalacji wytwarza duże nadwyżki, które można następnie wykorzystać, gdy produkcja nie dorównuje zapotrzebowaniu.

Dwóch mężczyzn ubranych w odblaskowe kamizelki montuje inwerter fotowoltaiczny w ogrodzie

Fotowoltaika Łódź – dlaczego warto zainwestować?

Jak dokładnie kształtują się korzyści z montażu fotowoltaiki w Łodzi? Jest ich naprawdę dużo. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

 • Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna zapewnia duże codzienne oszczędności w domowym czy firmowym budżecie. Pozwala bowiem zmniejszyć rachunki za prąd nawet o 90%.
 • Zapewnia to jednocześnie bardzo dobre zabezpieczenie przed podwyżkami cen. Inwestując w fotowoltaikę w Łodzi, nie musisz się martwić, co przyniesie przyszłość, ponieważ możesz produkować własną darmową energię elektryczną.
 • Wysoka efektywność nowoczesnych paneli fotowoltaicznych sprawia, że ich zakup zwraca się dość szybko. Średni czas zwrotu z inwestycji to obecnie 5–10 lat w zależności od jej indywidualnych parametrów. Po tym czasie instalacja fotowoltaiczna zapewnia już wyłącznie czyste zyski!
 • Jednocześnie trwałość fotowoltaiki jest bardzo duża. Ocenia się ją na co najmniej 35 lat, a w tym czasie wydajność paneli spada jedynie nieznacznie.
 • Co więcej, instalacje fotowoltaiczne są praktycznie bezawaryjne, dlatego nie wymagają wydatków na naprawy i serwisowanie oraz zapewniają niezawodne działanie.
 • Ich ważną cechą jest też bezobsługowość – na co dzień w zasadzie nie wymagają uwagi. Niezbędne jest tylko regularne czyszczenie powierzchni paneli słonecznych z kurzu i brudu – dzięki temu mogą pracować z maksymalną wydajnością.
 • Ważna korzyść z montażu paneli fotowoltaicznych w Łodzi jest związana z ekologią. Jest to technologia całkowicie bezemisyjna, przyczyniająca się do ochrony środowiska naturalnego i poprawy jakości powietrza. Dlatego inwestując w fotowoltaikę, inwestujesz również w czystszą planetę dla kolejnych pokoleń.
 • Warto także wiedzieć, że domy z fotowoltaiką w Łodzi osiągają wyraźnie wyższe ceny na rynku wtórnym. Oznacza to, że zyskasz również w przypadku chęci odsprzedaży nieruchomości.

Obecnie coraz więcej osób przekonuje się o tym, że panele słoneczne w Łodzi to dobra inwestycja. Obawiasz się wysokich kosztów? Sprawdź dostępne możliwości dofinansowania!

Panele słoneczne w Łodzi – możliwości dofinansowania

Montaż paneli słonecznych to inicjatywa, która służy nie tylko inwestorowi, ale i całej planecie. Dlatego istnieją różne programy rządowe mające na celu promowanie tego typu systemów. Oferują one dofinansowanie, z którego może skorzystać każdy, kto spełni określone warunki. Na jakie opcje warto zwrócić uwagę?

 • Program Mój Prąd w 2022 roku ruszył po raz czwarty. W tej edycji zapewniana jest dopłata nie tylko do paneli fotowoltaicznych, ale również dla towarzyszących im systemów. Na samą fotowoltaikę można otrzymać 4 tys. zł bezzwrotnej dotacji. W przypadku instalacji również magazynu energii elektrycznej, magazynu ciepła lub systemu zarządzania energią HEMS/EMS dotacja na panele wzrasta do 5 tys. zł. Dodatkowo można wówczas otrzymać odpowiednio 7,5 tys. zł, 5 tys. zł i 3 tys. zł na wymienione systemy. Jest to bardzo popularny program dofinansowania, który w sumie umożliwia jednemu beneficjentowi uzyskanie nawet 20,5 tys. zł dotacji.
 • Czyste powietrze to kolejny popularny program dotacji zapewniający środki na rozmaite inicjatywy termomodernizacyjne. Jest to rozwiązanie dla osób, które łączą zakup fotowoltaiki z inwestycjami w inne ekologiczne systemy – np. wentylację mechaniczną z rekuperacją lub pompą ciepła. Łącznie można otrzymać nawet 30 tys. zł!
 • Ulga termomodernizacyjna nie jest formą dofinansowania, ale stanowi dodatkowy sposób na oszczędności przy zakupie fotowoltaiki. Wartość instalacji można bowiem odliczyć od podstawy opodatkowania. Maksymalna kwota ulgi to aż 53 tys. zł, które można odpisywać od podatków nawet przez 6 lat. Jest to opcja dostępna dla osób fizycznych, które rozliczają się na zasadach ogólnych, podatkiem liniowym lub ryczałtem.

Warto sprawdzać również stronę internetową Urzędu Miasta Łodzi, ponieważ czasami uruchamiane są lokalne programy wsparcia na fotowoltaikę. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z preferencyjnych kredytów, które pomogą pokryć koszty przedsięwzięcia.

Męska dłoń przykręca kluczem śrubę do instalacji fotowoltaicznej

Inwestycja w panele fotowoltaiczne – Łódź

Jak wygląda inwestycja w panele fotowoltaiczne w Łodzi? Nie jest to wcale trudne. Pierwszym krokiem jest znalezienie wykonawcy – warto kierować się tu przede wszystkim renomą i doświadczeniem w zakresie fotowoltaiki. W Łodzi nie brakuje firm, które oferują wysoką jakość usług i sprzętu. Wiele z nich zapewnia też darmową wstępną wycenę. Następnie wykonywane są oględziny miejsca montażu, po czym sporządzany jest projekt. Fachowcy dobierają też panele fotowoltaiczne, falownik i wszystkie inne elementy instalacji. Po zatwierdzeniu projektu profesjonalna ekipa przeprowadza montaż fotowoltaiki (trwa to zwykle jeden dzień). Następnie pozostają już tylko formalności – a więc zgłoszenie instalacji i podłączenie licznika dwukierunkowego w przypadku modeli on-grid.

Y
Kontakt bezpośredni

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o.

Adres biura
ul. Krakowska 390,
32-080 Zabierzów (k. Krakowa)
NIP 513 026 87 90

+48 888 332 750

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00


Składanie i obsługa zamówień
[email protected]

Zapytania ofertowe i doradztwo techniczne
[email protected]

Faktury i płatności
[email protected]

Logistyka i Transport
[email protected]

Marketing
[email protected]

Zakupy
[email protected]

Adres magazynu
ul. Komandosów 1/2
32-085 Modlniczka, (k.Krakowa)

+48 518 997 343
+48 603 172 808
[email protected]

Godziny otwarcia
6:00 - 22:00

Godziny odbiorów osobistych
6:00 - 12:00 i 16:00-21:00