Login Zaloguj
Suggest
Zapomniałeś hasła?
y Nie używaj tej funkcji podczas logowania się na komputerze publicznym.
Rejestracja
Basket
Suggest
Koszyk jest pusty
Suggest
Dodano
Menu Menu Close

Fotowoltaika Lublin

Stale rosnące ceny energii dają się mocno we znaki zarówno prywatnym gospodarstwom domowym, jak i firmom na terenie całego kraju. Nic więc dziwnego, że fotowoltaika w Lublinie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to sposób na zupełnie darmową energię elektryczną – wystarczy ponieść jednorazowy koszt, by korzystać z niej przez kilkadziesiąt lat. Dowiedz się więcej na temat tego nowoczesnego rozwiązania i zainwestuj w panele fotowoltaiczne w Lublinie lub na terenie pobliskich miejscowości.

Instalacje fotowoltaiczne w Lublinie – jak obniżyć rachunki za prąd?

Stale rosnące ceny energii pobieranej z sieci wielu osobom spędzają sen z powiek. Nie musisz się jednak martwić coraz wyższymi rachunkami. Łatwym sposobem na ich uniknięcie jest fotowoltaika. W Lublinie rozwiązanie to jest wybierane coraz częściej. Panele fotowoltaiczne można zamontować na dachu lub na gruncie (z wykorzystaniem specjalnych konstrukcji wsporczych). Jest to jednorazowa inwestycja, która procentuje przez dziesiątki lat. Nowoczesne moduły PV są bardzo wydajne i pracują nawet przy zachmurzonym niebie. Przetwarzają ogólnodostępną, darmową i niewyczerpywalną energię słoneczną w energię elektryczną. Dzięki temu pomagają zaoszczędzać, a jednocześnie są ekologiczne. Podczas użytkowania instalacje fotowoltaiczne nie generują w zasadzie żadnych kosztów (poza okazjonalnym profesjonalnym czyszczeniem paneli). Inwestycja w nie to przede wszystkim sposób na odciążenie domowego budżetu. Nic dziwnego, że firmy instalujące fotowoltaikę w Lublinie nie narzekają na brak zleceń!

Fotowoltaika w Lublinie – czy to się opłaca?

Masz jeszcze wątpliwości co do opłacalności montażu paneli słonecznych w Lublinie? Niepotrzebnie! W mieście panują bardzo dobre warunki do wykorzystania potencjału słońca. Średnie roczne nasłonecznienie wynosi ok. 1050 kWh/m2, co plasuje Lublin lekko powyżej średniej krajowej. W lecie, gdy dni są długie i często świeci słońce, w ciągu doby na każdy m2 pada średnio 5548,32 Wh energii. Pozwala to na zgromadzenie sporych nadwyżek, które przydają się zimą, gdy słońce dużo krócej znajduje się nad horyzontem. W związku z tym dobrze zaprojektowana i dobrana instalacja fotowoltaiczna w Lublinie jest opłacalna przez cały rok, a rachunki za prąd można dzięki niej zredukować nawet o 90%!

Mężczyzna w białym kasku układa panele fotowoltaiczne na dachu, w tle drzewa

Panele słoneczne Lublin – dodatkowe korzyści

Panele słoneczne w Lublinie montowane są przede wszystkim ze względu na obietnicę dużych oszczędności przez kilkadziesiąt kolejnych lat. Tego typu instalacje mają jednak również inne zalety. Należą do nich między innymi:

  • całkowita bezemisyjność – dzięki temu fotowoltaika przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego;
  • bezobsługowość – panele fotowoltaiczne pracują bez nadzoru i wymagają jedynie okresowego czyszczenia w celu zapewnienia ich maksymalnej wydajności;
  • bezawaryjność – elementy instalacji fotowoltaicznych praktycznie nie ulegają awariom, jedyne problemy, jakie mogą wystąpić, wynikają najczęściej z nieprawidłowego montażu;
  • szybki i prosty montaż – wszelkie prace najczęściej wykonywane są w jeden dzień, a montaż na dachu nie wymaga ingerencji w jego konstrukcję;
  • możliwość wykorzystania nieużywanej przestrzeni – jeśli dysponujesz dużą połacią dachową lub wolnym kawałkiem niezagospodarowanej działki, możesz czerpać z nich korzyści poprzez zamontowanie paneli fotowoltaicznych.

Wszystko to przyczynia się do dużego zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi w Lublinie i sprawia, że osoby, które już w nie zainwestowały, nie żałują swoich decyzji!

Bezpieczne i funkcjonalne panele fotowoltaiczne – Lublin

Warto również wspomnieć, że fotowoltaika jest nie tylko funkcjonalna, ale również bezpieczna. Wystarczy zastosować się do kilku wskazówek, by upewnić się, że będzie bezproblemowo funkcjonować przez kilkadziesiąt lat. Najważniejszy jest wybór dobrego wykonawcy – warto zwrócić uwagę przede wszystkim na doświadczenie w fotowoltaice; w Lublinie nie brakuje firm oferujących wysoką jakość usług. Dużą wagę należy przykładać również do jakości zastosowanych komponentów. Powinno się uważnie wybrać nie tylko same panele czy falownik, ale również o sprzęt. Kluczowy jest właściwy dobór kabli solarnych czy konektorów. Także parametry instalacji powinny być odpowiednio dobrane do zapotrzebowania budynku na energię, z uwzględnieniem sposobu i miejsca instalacji. Właściwy projekt to klucz do funkcjonalności fotowoltaiki i maksymalnych korzyści z jej użytkowania.

Moduły fotowoltaiczne na dachu pokrytym dachówką w słoneczny dzień

Fotowoltaika w Lublinie – dofinansowanie

Warto pamiętać, że na inwestycję w panele fotowoltaicznew Lublinie można otrzymać dofinansowanie. Godne uwagi są przede wszystkim dwa najważniejsze programy, czyli Mój Prąd (prowadzący czwarty nabór w 2022 roku, pozwalający uzyskać nawet ponad 20 tys. złotych dotacji na fotowoltaikę, magazyny energii i inne powiązane z nimi systemy) oraz Czyste Powietrze. Ten drugi program może zapewnić nawet 30 tys. złotych dofinansowania na fotowoltaikę i inne inwestycje termomodernizacyjne. Ponadto osoby fizyczne mają możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej. Uprawnia ona do odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków poniesionych na zakup instalacji fotowoltaicznej – nawet do 53 tys. zł. Warto zwracać też uwagę na lokalne dopłaty do paneli słonecznych w Lublinie – są one dostępne okresowo.

Y
Kontakt bezpośredni

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o.

Adres biura
ul. Krakowska 390,
32-080 Zabierzów (k. Krakowa)
NIP 513 026 87 90

+48 888 332 750

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00


Składanie i obsługa zamówień
[email protected]

Zapytania ofertowe i doradztwo techniczne
[email protected]

Faktury i płatności
[email protected]

Logistyka i Transport
[email protected]

Marketing
[email protected]

Zakupy
[email protected]

Adres magazynu
ul. Komandosów 1/2
32-085 Modlniczka, (k.Krakowa)

+48 518 997 343
+48 603 172 808
[email protected]

Godziny otwarcia
6:00 - 22:00

Godziny odbiorów osobistych
6:00 - 12:00 i 16:00-21:00