Login Zaloguj
Suggest
Zapomniałeś hasła?
y Nie używaj tej funkcji podczas logowania się na komputerze publicznym.
Rejestracja
Basket
Suggest
Koszyk jest pusty
Suggest
Dodano
Menu Menu Close

BayWa r.e. sprzedaje Alternus Energy polską farmę słoneczną

Spółka BayWa r.e. ogłosiła sprzedaż znajdującej się w Witnicy (Polska) farmy słonecznej o mocy 64,6 MWp założonej w Irlandii spółce Alternus Energy Group.

Farma ta, położona między Berlinem a Poznaniem, w pobliżu granicy z Niemcami, została ukończona na początku roku i została przyłączona do sieci energetycznej. Witnica to pierwsza powstała bez dofinansowania polska instalacja słoneczna na skalę komercyjną z umową PPA. 

„Udany odbiór naszej farmy słonecznej w Witnicy to przełomowe osiągnięcie zarówno dla BayWa r.e., jak i Polski, która uczyniła kolejny ważny krok na drodze do zwiększenia ilości energii elektrycznej uzyskiwanej ze źródeł odnawialnych” mówi Artur Marchewka, dyrektor zarządzający BayWa r.e. Polska Sp. z o.o.

„Sprzedaż na rzecz Alternus Energy idealnie wpisuje się w nasze założenia rozwijania i sprzedawania dodatkowych mocy słonecznych w Polsce w przyszłości i podkreśla atrakcyjność zasobów energii odnawialnej dla inwestorów”.

BayWa r.e. rozwija już w Polsce szereg farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 600 MWp, a jej celem jest zbudowanie kolejnych o mocy 1,1 GW w ciągu następnych pięciu lat.

Vincent Browne, prezes i dyrektor wykonawczy Alternus Energy, tak odniósł się do transakcji: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zaznaczyć oficjalne wejście na rynek polski nabyciem parku słonecznego Witnica, pierwszej powstałej bez dofinansowania instalacji słonecznej o skali przemysłowej z umową PPA w Polsce. W ciągu kolejnego roku planujemy dalszy rozwój w tym kraju i mamy nadzieję podać wkrótce więcej szczegółów. Współpraca z zespołem BayWa r.e. nad tym projektem była prawdziwą przyjemnością, oczekujemy więc kolejnych udanych kontaktów z niemiecką spółką na kluczowych rynkach”

BayWa r.e. będzie kontynuować świadczenie usług eksploatacji i konserwacji obiektu w Witnicy na rzecz Alternus Energy.

Na początku roku 2021 BayWa r.e. ogłosiła zawarcie 10-letniej umowy zakupu energii (PPA) z Górażdże Cement S.A., polskim podmiotem zależnym Heidelberg Cement Group. 

Umowa ta zwiastuje nową erę w pozyskiwaniu czystej i zrównoważonej energii dla celów biznesowych i może potencjalnie posłużyć jako model dla kolejnych umów PPA w Polsce i za granicą.

Karin Kreuzer
Global Communications Manager
BayWa r.e. AG
Y
Kontakt bezpośredni

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o.

Adres biura
ul. Krakowska 390,
32-080 Zabierzów (k. Krakowa)
NIP 513 026 87 90

+48 888 332 750

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00


Składanie i obsługa zamówień
[email protected]

Zapytania ofertowe i doradztwo techniczne
[email protected]

Faktury i płatności
[email protected]

Logistyka i Transport
[email protected]

Marketing
[email protected]

Zakupy
[email protected]

Adres magazynu
ul. Komandosów 1/2
32-085 Modlniczka, (k.Krakowa)

+48 518 997 343
+48 603 172 808
[email protected]

Godziny otwarcia
6:00 - 22:00

Godziny odbiorów osobistych
6:00 - 12:00 i 16:00-21:00