Login Zaloguj
Suggest
Zapomniałeś hasła?
y Nie używaj tej funkcji podczas logowania się na komputerze publicznym.
Rejestracja
Basket
Suggest
Koszyk jest pusty
Suggest
Dodano
Menu Menu Close

The smarter E AWARD - wyróżnienie dla BayWa r.e.

Monachium, 21 lipca 2021: Za innowacyjny system „owocowo- fotowoltaiczny” w Holandii, który łączy produkcję żywności i energii, BayWa r.e. została wyróżniona nagrodą „The smarter E AWARD w kategorii „Wybitny Projekt”.

Budowa projektu w Babberich zakończyła się w lipcu 2020 roku i jest to największe i najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie w zakresie owocowej farmy PV w Europie.

„The smarter E AWARD” nagradza rozwiązania i koncepcje, które wykorzystują energię odnawialną, decentralizację i cyfryzację, aby połączyć różne aspekty energii. W kategorii „Wybitne Projekty” wyróżniane są zrealizowane projekty z obszaru fotowoltaiki, magazynowania, zarządzania energią oraz czystego transportu.

Projekt w Babberich ma moc 2,67 MWp i jest rozłożony na 3,3 ha farmy malin. Dzięki specjalnej konstrukcji półprzezroczystego dachu fotowoltaicznego, nie ma potrzeby stosowania plastikowych łuków chroniących przed ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi. Rozwiązanie zapewnia stabilny klimat do uprawy owoców i jednocześnie generuje zieloną energię.

Stephan Schindele, szef działu zarządzania produktami rolno-PV w BayWa re, stwierdził: „Nasz system pozycjonuje nas jako jednego z głównych motorów rozwoju rolnictwa-PV w Europie i rozumiem tę nagrodę jako kolejny niezależny dowód wyjątkowej jakości nasze rozwiązanie Agri-PV. Nieustannie dążymy do dalszego rozwoju naszych systemów w sposób, który jest bardziej innowacyjny i może przyczynić się do zrównoważonej przyszłości.”

„BayWa r.e zdobyło nagrodę, ponieważ dało przykład dzięki temu wyjątkowemu systemowi Agri-PV”, powiedział Hans-Christoph Neidlein, starszy redaktor pv Europe. „Pokazuje, że produkcję rolną i wytwarzanie energii słonecznej można połączyć z korzyścią dla obu sektorów. Nagrodziliśmy ten projekt, ponieważ łączy korzyści społeczne, środowiskowe i ekonomiczne.”

BayWa re. zamierza rozwijać Agri-PV o mocy 250 MWp do 2025 roku. Wspólnie z producentami jabłek i jagód firma opracowuje projekty, które mają wykazać, że Agri-PV pomaga rolnikom przystosować się do zmian klimatu, jednocześnie przyczyniając się do dekarbonizacji i ochrony klimatu.

Projekty BayWare pokazują również, że można poprawić jakość owoców i obniżyć koszty produkcji. Sytuacja korzystna dla rolnictwa i przemysłu energii odnawialnej – razem przeciwko zmianom klimatycznym.

T
X
Y
Kontakt bezpośredni

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o.

Adres biura
ul. Krakowska 390,
32-080 Zabierzów (k. Krakowa)
NIP 513 026 87 90

+48 888 332 750

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00


Składanie i obsługa zamówień
[email protected]

Zapytania ofertowe i doradztwo techniczne
[email protected]

Faktury i płatności
[email protected]

Logistyka i Transport
[email protected]

Marketing
[email protected]

Zakupy
[email protected]

Adres magazynu
ul. Komandosów 1/2
32-085 Modlniczka, (k.Krakowa)

+48 518 997 343
+48 603 172 808
[email protected]

Godziny otwarcia
6:00 - 22:00

Godziny odbiorów osobistych
6:00 - 12:00 i 16:00-21:00