Login Zaloguj
Suggest
Zapomniałeś hasła?
y Nie używaj tej funkcji podczas logowania się na komputerze publicznym.
Rejestracja
Basket
Suggest
Koszyk jest pusty
Suggest
Dodano
Menu Menu Close

Fotowoltaika Szczecin

Jak zmniejszyć rachunki za prąd, a jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska? Odpowiedzią na to pytanie jest coraz popularniejsza fotowoltaika. Szczecin jest jednym z miast, w których warunki do jej montażu są bardzo dobre – charakteryzuje się bowiem dużym nasłonecznieniem i łagodnym klimatem. Dowiedz się więcej na temat możliwości montażu paneli słonecznych w Szczecinie i korzyści płynących z tego rozwiązania.

Panele słoneczne – Szczecin z jednymi z lepszych warunków w Polsce

Zastanawiasz się, czy warto zamontować panele słoneczne? Szczecin jest jednym z miast, w których warunki do korzystania z tego naturalnego źródła energii są najlepsze. Średnie roczne nasłonecznienie kształtuje się tu na poziomie 1230 kWh/m2, co stanowi wynik znacznie wyższy od średniej krajowej. Oznacza to, że właściciele paneli fotowoltaicznych w Szczecinie mogą liczyć na wysokie uzyski mocy – szczególnie latem, kiedy dni są bardzo długie i często słoneczne.

Wydajności fotowoltaiki w Szczecinie sprzyjają też umiarkowane temperatury. Warto wiedzieć, że upały wcale nie są potrzebne do skutecznego działania paneli. Wręcz przeciwnie – zbyt wysokie temperatury mogą prowadzić do obniżania ich wydajności.

Roślina Oset na pierwszym planie, a w tle panele fotowoltaiczne ułożone na ziemi

Instalacje fotowoltaiczne w Szczecinie – dlaczego warto?

Jakie korzyści odczujesz, decydując się na instalację fotowoltaiczną w Szczecinie? Lista jest naprawdę długa! Panele słoneczne:

 • zapewniają zupełnie darmowy prąd – pozwalający obniżyć rachunki za energię nawet o 90%, a tym samym umożliwiający uzyskać znaczące oszczędności w domowym budżecie;
 • wykorzystują ekologiczne źródło energii – a tym samym przyczyniają się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i ochrony środowiska naturalnego;
 • pozwalają uniezależnić się od podwyżek cen prądu – wpływają one na posiadaczy fotowoltaiki jedynie w minimalnym stopniu;
 • ich zakup zwraca się bardzo szybko – obecnie inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się w 5-10 lat;
 • stanowią jednorazową inwestycję na wiele lat – trwałość paneli słonecznych to co najmniej 35 lat;
 • są praktycznie bezobsługowe – fotowoltaika pracuje całkowicie automatycznie, wystarczy jedynie od czasu do czasu oczyścić panele z kurzu i brudu, aby utrzymać ich maksymalną wydajność;
 • są bezawaryjne – jakiekolwiek problemy techniczne z fotowoltaiką występują bardzo rzadko, a ich przyczyną najczęściej jest nieprawidłowy montaż;
 • podwyższają wartość nieruchomości – domy z instalacjami fotowoltaicznymi w Szczecinie osiągają wyższe ceny na rynku wtórnym niż domy bez fotowoltaiki.

Wszystko to sprawia, że inwestycje w fotowoltaikę w Szczecinie są bardzo korzystne, a właściciele tego typu instalacji są w znacznej większości bardzo zadowoleni z decyzji o ich montażu.

Fotowoltaika w Szczecinie – jak wygląda proces inwestycyjny?

Jesteś zainteresowany montażem fotowoltaiki w Szczecinie? Proces inwestycyjny nie jest skomplikowany. Pierwszym krokiem jest wybór wykonawcy. Obecnie istnieje wiele firm zajmujących się montażem paneli słonecznych w Szczecinie. Warto zwrócić uwagę na ich doświadczenie, ponieważ ze względu na dużą popularność fotowoltaiki niekiedy tą branżą zaczynają zajmować się osoby, które nie mają niezbędnej wiedzy. Istotna jest też jakość stosowanych komponentów – najlepiej wybrać firmę, która stosuje panele, falowniki i sprzęt renomowanych marek. Dzięki temu upewnisz się, że gotowa instalacja będzie sprawna i trwała.

Większość firm zajmujących się instalacjami fotowoltaicznymi w Szczecinie oferuje wykonanie darmowej wstępnej wyceny. Po jej zatwierdzeniu powinny być wykonane oględziny miejsca montażu paneli. Następnie fachowcy sporządzają szczegółowy projekt realizacji i podają ostateczną wycenę. Sam montaż fotowoltaiki w Szczecinie jest bardzo prosty – prace zazwyczaj trwają jeden dzień. Należy także pamiętać o formalnościach – zgłoszeniu instalacji do zakładu energetycznego, podłączeniu licznika dwukierunkowego itd.

Wydajne panele fotowoltaiczne w Szczecinie – o czym pamiętać?

Jak zadbać o to, by instalacja fotowoltaiczna była maksymalnie wydajna? Należy pamiętać o kilku zasadach. Jakich?

 • Po pierwsze, powinieneś się upewnić, że w Twojej instalacji stosowane są komponenty najwyższej jakości. Chodzi tu również o sprzęt, w tym kable solarne i konektory. Najlepiej współpracować z wykonawcą, który zaopatruje się u renomowanego dystrybutora – np. BayWa r.e. Solar Systems.
 • Po drugie, bardzo ważne jest odpowiednie usytuowanie paneli względem stron świata. Oczywiście najkorzystniej jest, gdy są skierowane wprost na południe. Efektywne są też instalacje z panelami skierowanymi na południowy wschód lub południowy zachód. Czasami montuje się też panele na osi wschód–zachód, co zapewnia największe uzyski rano i przed zachodem słońca.
 • Po trzecie, nie można też lekceważyć kwestii nachylenia paneli. Najkorzystniejszy dla instalacji fotowoltaicznych w Szczecinie jest kąt 39–42 stopnie. Jeśli więc dach ma 35–45 stopni nachylenia, są to optymalne warunki do montażu paneli. W przeciwnym razie warto rozważyć montaż na gruncie. Specjalne wsporniki umożliwiają wówczas montaż paneli pod odpowiednim kątem i ich skierowanie w dowolną stronę świata.
 • Po czwarte – nie można zapomnieć o prawidłowym montażu. Jest on niezbędny do bezpiecznego i skutecznego działania instalacji. Dlatego zawsze upewnij się, że korzystasz z usług profesjonalnej, doświadczonej ekipy.
Mężczyzna w garniturze trzyma w dłoniach tablet i przegląda dane i wykresy

Instalacja fotowoltaiczna w Szczecinie – jak obniżyć jej koszt?

Nie da się ukryć, że montaż fotowoltaiki w Szczecinie to niemały wydatek. Średnia cena instalacji dla gospodarstwa domowego to kilkanaście tysięcy złotych. Są jednak sposoby na jej obniżenie tej kwoty. Dzięki dotacjom można zaoszczędzić nawet połowę wartości instalacji! Warto zwrócić uwagę szczególnie na dwa najpopularniejsze, ogólnopolskie programy:

 • Mój Prąd – w 2022 roku prowadzony jest czwarty nabór; w tej edycji można uzyskać 4–5 tysięcy złotych dotacji na instalację fotowoltaiczną, a łącznie (przy jej połączeniu z innymi systemami) nawet ponad 20 tysięcy złotych;
 • Czyste Powietrze – w tym programie promującym przedsięwzięcia z zakresu termomodernizacji dotowane są zarówno panele fotowoltaiczne, jak i pompy ciepła czy rekuperacja; łącznie można uzyskać nawet ponad 30 tysięcy złotych.
 • Będąc osobą fizyczną i montując panele słoneczne w Szczecinie, można również skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która pozwala odliczyć od podstawy opodatkowania nawet 53 tysiące złotych. Dzięki temu fotowoltaika staje się jeszcze bardziej opłacalna, a jej koszt szybciej się zwraca!
Y
Kontakt bezpośredni

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o.

Adres biura
ul. Krakowska 390,
32-080 Zabierzów (k. Krakowa)
NIP 513 026 87 90

+48 888 332 750

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00


Składanie i obsługa zamówień
[email protected]

Zapytania ofertowe i doradztwo techniczne
[email protected]

Faktury i płatności
[email protected]

Logistyka i Transport
[email protected]

Marketing
[email protected]

Zakupy
[email protected]

Adres magazynu
ul. Komandosów 1/2
32-085 Modlniczka, (k.Krakowa)

+48 518 997 343
+48 603 172 808
[email protected]

Godziny otwarcia
6:00 - 22:00

Godziny odbiorów osobistych
6:00 - 12:00 i 16:00-21:00