Suggest
Ulubione są puste
Menu
 
y
20.12.2023 to ostatni dzień realizacji wysyłek z magazynu. Wysyłki będą wznowione 4 stycznia 2024 roku. Zaplanuj swoje zakupy z wyprzedzeniem!

Fotowoltaika Wrocław

Rosnące ceny prądu dotykają obecnie każdego – z wyjątkiem tych, którzy zainwestowali w fotowoltaikę! Wrocław jest jednym z miast, w którym warunki do jej montażu są korzystne. Instalacje fotowoltaiczne pozwalają nie tylko uniezależnić się od podwyżek, ale również uzyskać bardzo duże codzienne oszczędności. Dowiedz się więcej na temat tego typu instalacji i możliwości jej montażu we Wrocławiu.

Panele słoneczne we Wrocławiu – dla kogo?

Kto może zainwestować w fotowoltaikę? Wrocław jest miastem, w którym tego typu instalacji jest naprawdę dużo, a ich liczba ciągle wzrasta. To rozwiązanie dostępne w zasadzie dla każdego – wymagany jest jedynie kawałek terenu, na którym można zamontować panele. Może to być dach, najczęściej panele słoneczne montuje się właśnie na dachach. Istnieje jednak również możliwość montażu na gruncie. Jest to rozwiązanie polecane, gdy:

 • powierzchnia dachu jest zbyt mała na odpowiednią ilość paneli,
 • geometria dachu jest zbyt skomplikowana,
 • dach jest mocno nachylony, co wpływałoby negatywnie na wydajność instalacji (najkorzystniejsze nachylenie paneli fotowoltaicznych we Wrocławiu to 37–40 stopni),
 • kierunek nachylenia paneli zamontowanych na dachu byłby niekorzystny (np. północ).

Ponadto montaż fotowoltaiki na gruncie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli inwestor dysponuje niewykorzystanym fragmentem terenu. Takie posunięcie pozwala czerpać z dotychczasowych nieużytków wymierne korzyści.

Mężczyzna w niebieskim kasku montuje panele fotowoltaiczne na dachu domu, w słoneczny dzień

Instalacje fotowoltaiczne – Wrocław korzystnym miejscem do montażu

Dlaczego warto inwestować w instalacje fotowoltaiczne? Wrocław jest miastem, w którym warunki do ich montażu są bardzo korzystne. Średnie roczne nasłonecznienie jest nieco wyższe od średniej krajowej, a klimat jest raczej łagodny. Dzięki temu nowoczesne panele mogą wytwarzać prąd z bardzo dużą wydajnością.

Nie można też pominąć licznych korzyści płynących z montażu paneli. Są to przede wszystkim:

 • brak kosztów operacyjnych – fotowoltaika to jednorazowa inwestycja, której utrzymanie praktycznie nic nie kosztuje;
 • wytwarzanie darmowej, ekologicznej energii elektrycznej – co pomaga nie tylko dbać o środowisko naturalne, ale również znacząco obniżyć codzienne rachunki;
 • bezawaryjność i bezobsługowość – awarie instalacji fotowoltaicznych to kwestia wyjątkowo rzadka, a na co dzień pracują one całkowicie automatycznie;
 • niezależność energetyczna – panele pozwalają zapomnieć o podwyżkach cen prądu, a wraz z magazynem energii mogą również stanowić źródło zasilania awaryjnego;
 • szybki zwrot nakładów na inwestycję – obecnie jest to 5-10 lat;
 • wieloletnia trwałość – panele fotowoltaiczne są zaprojektowane tak, by produkować prąd przez kilka dekad;
 • możliwość podwyższenia wartości nieruchomości – domy z instalacjami fotowoltaicznymi we Wrocławiu sprzedają się na rynku wtórnym drożej, co zapewnia dodatkową korzyść przy odsprzedaży nieruchomości.

To tylko najważniejsze korzyści, jakie zapewnia fotowoltaika! Wrocław jest miastem, w którym nie brakuje firm oferujących montaż tego typu systemów.

Fotowoltaika we Wrocławiu – prosta inwestycja

Warto również wiedzieć, że proces inwestycyjny jest bardzo prosty. Jeśli chcesz zamontować instalację fotowoltaiczną we Wrocławiu, rozpocznij od wyboru wykonawcy. W mieście działa wiele firm zapewniających wysoką jakość usług i komponentów. Większość z nich oferuje wykonanie darmowej wstępnej wyceny, co ułatwia rozeznanie się w kosztach inwestycji i porównanie ofert. Należy jednak pamiętać, że cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem przy wyborze wykonawcy. Następnie dokonywane są oględziny miejsca montażu, sporządzany jest szczegółowy projekt oraz dokładna wycena. Po zatwierdzeniu planu pozostaje już tylko umówienie się na montaż. W większości przypadków trwa on zaledwie jeden dzień. Nie można zapomnieć o formalnościach – zgłoszeniu instalacji, montażu licznika dwukierunkowego itp.

Trzy męskie dłonie opierają się o plan Solar Parku w Witnicy

Panele fotowoltaiczne we Wrocławiu – instalacja on-grid czy off-grid?

Instalacje fotowoltaiczne mogą działać jako on-grid (podłączone do sieci energetycznej) lub off-grid (niezależne, tzw. wyspowe). Czym różnią się te rozwiązania i które z nich wybrać?

Instalacja fotowoltaiczna on-grid

Instalacja on-grid to najczęściej wybierane rozwiązanie. Podłączenie fotowoltaiki do sieci energetycznej umożliwia wygodne rozliczanie nadwyżek wyprodukowanej energii bezpośrednio z dostawcą. Warto jednak wiedzieć, że od 15 kwietnia 2022 roku obowiązuje nowy system rozliczeń. Dotychczasowy bardzo korzystny net-metering został zastąpiony przez nieco mniej atrakcyjny net-billing. Obecnie nadwyżki można sprzedawać zakładowi energetycznemu po cenie rynkowej. Gdy natomiast zapotrzebowanie przewyższa własną produkcję, można ją pobierać po standardowej cenie operatora. W praktyce oznacza to więc możliwość „odzyskania” nadwyżek energii w ok. 50%. Cena rynkowa prądu stanowi bowiem jedynie ok. połowę ceny operatora. Reszta to opłaty przesyłowe, dystrybucyjne itp. Takie rozwiązanie jest jednak wygodne i proste. Przy maksymalizacji autokonsumpcji (wykorzystania energii z fotowoltaiki na bieżąco) może pomóc w uzyskaniu bardzo dużych oszczędności w budżecie domowym.

Instalacja fotowoltaiczna off-grid (wyspowa)

Instalacja off-grid to sposób na prawdziwą niezależność energetyczną. W tym przypadku panele fotowoltaiczne nie są podłączone do sieci i pracują w tzw. trybie wyspowym. Do przechowywania nadwyżek można wykorzystać magazyny energii, czyli specjalne akumulatory. Zaletą tego typu instalacji jest możliwość pracy nawet w przypadku awarii sieci. Dzięki temu zapewniają całkowitą niezależność energetyczną.

Fotowoltaika we Wrocławiu – obniż koszty dzięki dotacjom

Nie da się zaprzeczyć, że koszt budowy instalacji fotowoltaicznej jest dość wysoki. Można go jednak z łatwością obniżyć – nawet o 50%! Szczególnie warte uwagi są ogólnokrajowe programy dofinansowania „Mój Prąd” oraz „Czyste Powietrze”. Ponadto od czasu do czasu fotowoltaikę we Wrocławiu mogą pomóc sfinansować programy lokalne. Warto zainteresować się także ulgą termomodernizacyjną – pozwala ona na odpisanie od podstawy opodatkowania kosztów poniesionych na zakup instalacji fotowoltaicznej nawet do 3 tysięcy złotych. Dlatego zapewnia dodatkowe oszczędności.

Y
Kontakt bezpośredni

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o.

Adres biura
ul. Krakowska 390,
32-080 Zabierzów (k. Krakowa)
NIP 513 026 87 90

+48 888 332 750

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00


Składanie i obsługa zamówień
[email protected]

Zapytania ofertowe i doradztwo techniczne
[email protected]

Faktury i płatności
[email protected]

Logistyka i Transport
[email protected]

Marketing
[email protected]

Zakupy
[email protected]

Adres magazynu
ul. Komandosów 1/2
32-085 Modlniczka, (k.Krakowa)

+48 518 997 343
+48 603 172 808
[email protected]

Godziny otwarcia
6:00 - 22:00

Godziny odbiorów osobistych
6:00 - 12:00 i 16:00-21:00