Login Zaloguj
Suggest
Zapomniałeś hasła?
y Nie używaj tej funkcji podczas logowania się na komputerze publicznym.
Rejestracja
Basket
Suggest
Koszyk jest pusty
Suggest
Dodano
Menu Menu Close

Fotowoltaika w Zielonej Górze

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się dużą popularnością na całym terenie Polski. Zielona Góra wcale nie odbiega pod tym względem od największych miast kraju.

Coraz bardziej świadomie dbamy o środowisko, dlatego chętnie sięgamy po odnawialne źródła energii, które są zeroemisyjne – oznacza to, że nie powodują powstawania gazów cieplarnianych, które mają największy wpływ na degradację środowiska naturalnego.  W stolicy województwa lubuskiego przez ostatnie lata daje się zauważyć trend wzrostowy, jeśli chodzi o liczbę paneli słonecznych – dotyczy to zarówno prywatnych gospodarstw domowych, jak i rynku biznesowych inwestycji.

Jeśli myślisz o montażu fotowoltaiki w Zielonej Górze, dobrze trafiłeś! W firmie BayWa r.e. PV Solar Systems Sp. z o. o zajmujemy się kompleksowym doradztwem w zakresie instalacji paneli słonecznych w Zielonej Górze. Dobrze wykonany system PV stanowi gwarancję bezpieczeństwa dla nas i naszych bliskich oraz wieloletniego użytkowania, bez obawy przed utratą komfortu. Takimi właśnie zasadami kierujemy się w codziennej pracy. Poznaj najważniejsze informacje dotyczące technologii przyszłości, jaką jest fotowoltaika, i zapoznaj się z listą korzyści związanych z jej wdrożeniem w Twoim miejscu zamieszkania.

Instalacje fotowoltaiczne w Zielonej Górze

Systemy solarne składają się z paneli słonecznych (modułów), systemu montażowego oraz falownika słonecznego ze skomputeryzowanym sterownikiem. Panele słoneczne wytwarzają prąd stały ze światła słonecznego. Następnie falownik zamienia wytworzoną energię elektryczną na prąd przemienny, dzięki czemu można go wykorzystać w gospodarstwie domowym. Skomputeryzowany sterownik zarządza systemem słonecznym i zapewnia optymalną wydajność. Jeśli potrzebujesz systemu podtrzymania bateryjnego lub systemu słonecznego off-the-grid, wymagana jest bateria.

Materiały i urządzenia fotowoltaiczne przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną. Pojedyncze urządzenie fotowoltaiczne nazywane jest ogniwem. Pojedyncze ogniwo fotowoltaiczne jest zwykle małe, zwykle wytwarza około 1 lub 2 waty mocy. Komórki te są wykonane z różnych materiałów półprzewodnikowych i często mają grubość mniejszą niż cztery ludzkie włosy. Aby wytrzymać warunki zewnętrzne przez wiele lat, ogniwa są umieszczone pomiędzy materiałami ochronnymi w kombinacji szkła i/lub plastiku. Aby zwiększyć moc wyjściową ogniw fotowoltaicznych, łączy się je ze sobą w łańcuchy, tworząc większe jednostki zwane modułami lub panelami. Moduły mogą być używane pojedynczo lub kilka może być połączonych w tablice.

Jedna lub więcej tablic jest następnie podłączonych do sieci elektrycznej jako część kompletnego systemu fotowoltaicznego. Ze względu na tę modułową strukturę systemy fotowoltaiczne mogą być budowane tak, aby zaspokoić prawie każde zapotrzebowanie na energię elektryczną, małe lub duże.Moduły i tablice fotowoltaiczne to tylko część systemu fotowoltaicznego. Systemy obejmują również konstrukcje mocujące, które kierują panele w stronę słońca, wraz z komponentami, które pobierają prąd stały (DC) wytwarzany przez moduły i przekształcają go w prąd zmienny (AC) używany do zasilania wszystkich urządzeń w Twoim domu.

Bok samochodu ciężarowego oraz fragment przedniego koła, w tle otwarta brama.

Gdzie i w jaki sposób montuje się fotowoltaikę w Zielonej Górze?

Najczęstszym miejscem montażu paneli fotowoltaicznych w Zielonej Górze jest dach. Niemniej jednak, jeśli instalacja na dachu nie jest możliwa lub pożądana, panele słoneczne można również zamontować na ziemi. Musisz tylko upewnić się, że nie ma żadnych przedmiotów blokujących dostęp do słońca. Podczas wstępnego przeglądu instalator sprawdza wykonalność inwestycji na dachu, biorąc pod uwagę:

  • dostępną przestrzeń potrzebna do zainstalowania modułów (na każde 1000 W zainstalowanej mocy potrzebne jest około 3-4 modułów fotowoltaicznych),
  • właściwą ekspozycję i nachylenie powierzchni, która musi być skierowana na południe, południowy wschód lub południowy zachód (nachylenie powinno wynosić od 10° do 35°),
  • brak jakichkolwiek przeszkód, które mogłyby stworzyć cień.

Jeśli nie masz pewności, czy Twój dach oraz posesja spełniają wymagania do tego, aby zapewnić instalacji PV maksymalną możliwą wydajność, skorzystaj z naszego autorskiego narzędzia do projektowania Solar-Planit, dzięki któremu określisz położenie paneli oraz uzyskasz darmową wycenę inwestycji.

Dowiedz się więcej na temat naszych autorskich systemów montażowych novotegra.

Jakie uprawnienia są potrzebne do instalacji PV?

Jeżeli budynek, na którym ma być zainstalowana instalacja nie znajduje się na obszarze objętym ograniczeniami planistycznymi (środowiskowymi, historycznymi, artystycznymi, krajobrazowymi itp.), to zgodnie ze szczegółowymi wymogami miejscowych przepisów urbanistycznych gminy, instalacja fotowoltaiczna może być zainstalowana bez specjalnego zezwolenia. Instalacja wymaga jednak uprzedniego przekazania operatorowi sieci formularza wniosku o budowę, podłączenie i eksploatację małej instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu budynku. Formularz składa się z dwóch części: pierwszą należy wypełnić i wysłać przed instalacją, a drugą wypełnić i wysłać po zakończeniu instalacji.

Jeżeli natomiast nieruchomość znajduje się na obszarze objętym ograniczeniami planistycznymi, należy uzyskać umorzenie krajobrazowe od odpowiednich władz lokalnych i wystąpić o zwykłe lub uproszczone zezwolenie, tak jak w przypadku innych ingerencji budowlanych.

Nasz specjalista oceni konkretne przypadki, aby zasugerować i zaprojektować najbardziej odpowiednią instalację, aby spełnić wszystkie wymagania.

Na zielonej łące stoi rząd modułów fotowoltaicznych, w tle cztery wiatraki i błekitne niebo.

Zalety z montażu paneli słonecznych w Zielonej Górze

Jakie korzyści daje montaż instalacji fotowoltaicznych w Zielonej Górze? To pytanie zadaje sobie z pewnością każdy mieszkaniec tego malowniczego miasta, który poważnie myśli nad termomodernizacją swojego domu. Nowoczesne systemy PV wyróżniają się m.in.: skutecznością, praktycznością, innowacyjną i nowoczesną estetyką, jednak to nie wszystkie zalety.

Wykorzystanie paneli fotowoltaicznych jako źródła energii elektrycznej może okazać się naprawdę korzystne. Po zakupie paneli słonecznych i pokonaniu kosztów instalacji możesz zacząć oszczędzać pieniądze dzięki obniżonym kosztom energii elektrycznej. Jeśli więc myślisz o termomodernizacji swojego domu w Zielonej Górze, panele słoneczne to najbardziej ekonomiczny wybór.

Panele słoneczne wydłużają również żywotność dachu, ponieważ chronią przed żywiołami, takimi jak deszcz, śnieg i gruz. Sprawiają, że latem dom jest bardziej energooszczędny, ponieważ gorące słońce nie pada bezpośrednio na dach – zamiast tego jest pochłaniane przez panele, dzięki czemu temperatura w domu jest niższa. Mimo że w słoneczne dni panele fotowoltaiczne wytwarzają najwięcej energii słonecznej, dni pełne zachmurzenie nie stanowią przeszkody. Pośrednie lub rozproszone światło słoneczne nadal będzie zasilać Twój dom. W pochmurne dni system PV zwykle wytwarza około 10 do 20 procent energii generowanej w słoneczne dni.

Y
Kontakt bezpośredni

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o.

Adres biura
ul. Krakowska 390,
32-080 Zabierzów (k. Krakowa)
NIP 513 026 87 90

+48 888 332 750

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00


Składanie i obsługa zamówień
[email protected]

Zapytania ofertowe i doradztwo techniczne
[email protected]

Faktury i płatności
[email protected]

Logistyka i Transport
[email protected]

Marketing
[email protected]

Zakupy
[email protected]

Adres magazynu
ul. Komandosów 1/2
32-085 Modlniczka, (k.Krakowa)

+48 518 997 343
+48 603 172 808
[email protected]

Godziny otwarcia
6:00 - 22:00

Godziny odbiorów osobistych
6:00 - 12:00 i 16:00-21:00