Blog icon
|
Suggest
Ulubione są puste
Menu
 
EPompy Ciepła
Filtruj
n
Kategoria produktu
n
Daikin EDLA08E3V3 + czujnik temperatury 301235P SET
Daikin EDLA08E3V3 + czujnik temperatury 301235P SET
Daikin EDLA06E3V3 + czujnik temperatury 301235P SET
Daikin EDLA06E3V3 + czujnik temperatury 301235P SET
Daikin EDLA11D3W1 + czujnik temperatury 301235P SET
Daikin EDLA11D3W1 + czujnik temperatury 301235P SET
Hyundai HHPM-M8TH1PH + czujnik TBT-1 + czujnik TBT-2 SET
Hyundai HHPM-M8TH1PH + czujnik TBT-1 + czujnik TBT-2 SET
Zestaw Stiebel Eltron HPA-O 8 CS PLUS Flex
Zestaw Stiebel Eltron HPA-O 8 CS PLUS Flex
Hyundai HHPM-M12TH3PH + czujnik TBT-1 + czujnik TBT-2 SET
Hyundai HHPM-M12TH3PH + czujnik TBT-1 + czujnik TBT-2 SET
Hyundai HHPM-M10TH1PH + czujnik TBT-1 + czujnik TBT-2 SET
Hyundai HHPM-M10TH1PH + czujnik TBT-1 + czujnik TBT-2 SET
Przewód komunikacyjny CAN-BUS, dł. 15m
Przewód komunikacyjny CAN-BUS, dł. 15m
Czujnik temperatury (NTC 10 kOhm)
Czujnik temperatury (NTC 10 kOhm)
Sep. Zanieczyszczeń magnet. Rp 1 ¼”
Sep. Zanieczyszczeń magnet. Rp 1 ¼”
Daikin EDLA09D3W1 + czujnik temperatury 301235P SET
Daikin EDLA09D3W1 + czujnik temperatury 301235P SET

Pompy Ciepła

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które cieszy się ogromną popularnością. Pozyskuje ona ciepło z odnawialnych źródeł energii z otoczenia, które następnie wykorzystywane jest do ogrzewania budynków, a także podgrzewania wody użytkowej. Potrzebujesz wydajnej i niezawodnej pompy ciepła, która będzie łatwa w obsłudze i bezproblemowa w montażu? Sprawdź naszą ofertę i wybierz model, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania.


Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które jest w stanie pozyskać nawet 75% energii ze środowiska naturalnego. Dzięki temu korzystanie z niej jest ekologicznym rozwiązaniem, które ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Pobiera ona energię cieplną z otoczenia budynku. W zależności od modelu może to być grunt, powietrze lub woda. Są to źródła niewyczerpywalne, dlatego nie trzeba się martwić o to, że zasoby te kiedyś się skończą.

Pompa ciepła to urządzenie, które jest wybierane przede wszystkim do nowoczesnych budynków pasywnych, które wyróżniają się dużą energooszczędnością. Jej nieustannie rosnąca popularność wynika także z faktu, że korzystanie z niej przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Jest to idealny sposób ogrzewania dla osób, które chcą korzystać z darmowej energii odnawialnej, co jest ekonomicznym i efektywnym rozwiązaniem.

W jaki sposób działa pompa ciepła?

Każda pompa ciepła to element systemu, który składa się z dolnego i górnego źródła ciepła oraz samego urządzenia. Źródłem dolnym, w zależności od konkretnego modelu, może być grunt, woda lub powietrze. W naszej ofercie można znaleźć urządzenia typu powietrze-woda lub powietrze-powietrze, które zamiennie wykorzystują te źródła do prawidłowego funkcjonowania.

Pompa pobiera ciepło z otoczenia, a następnie zamienia je w taki sposób, aby mogło być ono wykorzystane do ogrzania budynku lub podgrzania wody. Źródłem górnym jest natomiast instalacja grzewcza wewnątrz pomieszczeń. W przypadku pompy ciepła najczęściej jest to ogrzewanie płaszczyznowe, czyli podłogowe, ścienne oraz sufitowe. Zdecydowanie rzadziej użytkownicy decydują się na montaż tradycyjnych grzejników, gdyż nie są one tak efektywne, jak nowoczesne metody rozprowadzania ciepła.


Czym jest pompa ciepła powietrze-powietrze?

Tego typu pompa ciepła jest coraz częściej wybieranym sposobem ogrzewania. Pobiera ona ciepło z powietrza otaczającego budynek, a następnie wtłacza je do jego wnętrza. Działa podobnie, jak klimatyzator z tą różnicą, że jej celem jest także ogrzewanie, a nie tylko chłodzenie powietrza w budynku.

Pompa ciepła powietrze-powietrze jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmienić sposób ogrzewania budynku bez ponoszenia wysokich kosztów związanych z koniecznością wykonywania odwiertów. Montaż tego urządzenia przebiega szybko i bezproblemowo, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy chcą zacząć korzystać z ekologicznych metod ogrzewania. Budynek, w którym zamontowana jest pompa powietrze-powietrze powinien być wyposażony w dodatkowe źródło ogrzewania, które przyda się, gdy temperatury na zewnątrz będą bardzo niskie.


Jak działa pompa ciepła powietrze-woda?

Tego rodzaju pompa ciepła wykorzystuje ciepło pozyskiwane z powietrza na zewnątrz do podgrzewania wody w budynku. Zarówno tej do celów użytkowych, jak i używanej przez instalacje grzewcze do ogrzewania pomieszczeń. Dzięki temu, że pełnią one dwie funkcje, są bardzo chętnie wybierane przez użytkowników. Podobnie, jak pompa typu powietrze-powietrze nie wymaga ona wykonywania drogich odwiertów czy tworzenia skomplikowanej instalacji. Z powodzeniem można zamontować to urządzenie w budynkach już istniejących, które poddawane są termomodernizacji. Ze względu na swoją wydajność oraz możliwość jednoczesnego ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej jest to doskonała pompa ciepła do domu 150 m2.


Cena pompy ciepła powietrze-woda – co na nią wpływa?

Pompa ciepła to urządzenie, które pozwala znacznie ograniczyć koszty ogrzewania budynku. Korzysta bowiem z odnawialnych i darmowych źródeł energii. W przypadku urządzenia, jakim jest pompa ciepła powietrze-woda cena zależy głównie od mocy wybranego modelu i tego, czy jest to pompa typu monoblok, czy split.

Zdecydowanie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla inwestorów są powietrzne pompy ciepła. Mogą one współpracować z modułami fotowoltaicznymi, co pozwala znacząco zmniejszyć koszty eksploatacyjne w przyszłości. Dzięki temu jest ona zasilana w energię elektryczną pozyskiwaną z promieniowania słonecznego. Na cenę pompy ciepła powietrze-woda wpływ mają również koszty profesjonalnego montażu urządzenia u klienta. Nieco więcej pracy wymaga montaż modeli typu split. Cenę pomp ciepła dostępnych w naszej ofercie możesz poznać po założeniu konta klienta.


Dobre pompy ciepła typu split i monoblok – co trzeba o nich wiedzieć?

Pompa ciepła typu split to urządzenie, które składa się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Pierwszą z nich umieszcza się na zewnątrz budynku, gdyż jej zadaniem jest pobieranie ciepła z otoczenia. Następnie jest ono transportowane do jednostki wewnętrznej i dalej do instalacji grzewczej. Ten rodzaj pompy ciepła pozwala na zamontowanie jej w dowolnym miejscu. Nie jest narażona na zamarzanie, gdyż jej najważniejsze elementy umieszczone są w jednostce zamontowanej wewnątrz budynku.

W przypadku pompy ciepła typu monoblok zarówno jednostka zewnętrzna, jak i wewnętrzna są zamknięte w jednej obudowie. Dzięki temu instalacja przebiega zdecydowanie szybciej i sprawniej. Bardzo często taka pompa ciepła ma nieco niższą cenę niż wersje złożone z dwóch jednostek.


Pompa ciepła – zalety stosowania takiego sposobu ogrzewania

Największą zaletą korzystania z pompy ciepła jest przede wszystkim ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem budynku i podgrzewaniem wody do celów użytkowych. Wybór takiego sposobu ogrzewania wiąże się również z niższymi kosztami inwestycji, ponieważ nie ma potrzeby budowy komina czy kotłowni. Do innych najważniejszych zalet płynących z montażu pomp ciepła zaliczyć można także:

- wygodę i bezpieczeństwo korzystania z nich;

- niezawodność tych urządzeń;

- szybki zwrot inwestycji;

- pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Dobre pompy ciepła są urządzeniami wielofunkcyjnymi, które mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie. Doskonale sprawdzają się zarówno do ogrzewania, jak i klimatyzowania pomieszczeń, a także podgrzewania wody.


Pompa ciepła do domu 150 m2 – jaki model będzie najlepszy?

Wiele osób, które planują rozpocząć korzystanie z urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, zastanawia się, jaki model wybrać. Ma to ogromne znaczenie, gdyż od mocy urządzenia zależy, czy będzie w stanie ogrzać cały budynek. Na samym początku trzeba ustalić, ile kw powinna mieć pompa ciepła, aby grzała efektywnie.

Moc pompy musi być dopasowana do liczby pomieszczeń w budynku, aby każde z nich było ogrzewane w takim samym stopniu. Ogromny wpływ na to, ile kw pompa ciepła powinna mieć, ma także to, czy budynek jest ocieplony. Minimalizacja strat ciepła sprawia, że nawet urządzenie o mniejszej mocy świetnie poradzi sobie z ogrzewaniem pomieszczeń oraz podgrzewaniem wody.


Czym charakteryzują się dobre pompy ciepła?

Wybór odpowiedniej pompy ciepła ma kluczowe znaczenie, dlatego warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się urządzenia najwyższej jakości. Najlepszymi opiniami o pompach ciepła cieszą się modele, które mają uniwersalne zastosowanie. Oznacza to, że jednocześnie ogrzewają pomieszczenia, schładzają je, a także służą do podgrzewania wody użytkowej. Dzięki tej wielofunkcyjności nie ma konieczności wyposażania budynku w inne podobne urządzenia.

Wysokiej jakości pompa ciepła do domu 150 m2 musi być wydajna i niezawodna jednocześnie. Pozwoli to ograniczyć częstotliwość jej serwisowania. Jeśli zależy Ci na wyborze sprawdzonego urządzenia, które zostało wyprodukowane przez sprawdzonych producentów, sprawdź naszą ofertę pomp ciepła i dobierz model dopasowany do konkretnego budynku.


Na co zwrócić uwagę dobierając pompę ciepła?

Zdecydowanie najważniejszym parametrem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest bez wątpienia wspomniana już wydajność grzewcza wybranego modelu. Każdy model z naszego asortymentu wyróżnia się inną mocą – należy dopasować ją do zapotrzebowania na ciepło w konkretnym budynku. Ogromne znaczenie ma również efektywność urządzenia, czyli współczynnik dostarczanego ciepła do ilości zużytej energii elektrycznej. Im jest on niższy, tym pompa jest bardziej wydajna i energooszczędna.

Innym parametrem, jaki również należy wziąć pod uwagę, jest cena pompy ciepła, która powinna być dopasowana do budżetu. Biorąc pod uwagę cenę urządzenia, trzeba uwzględnić również koszty jej montażu oraz podłączenia do paneli fotowoltaicznych, jeśli mają ze sobą współpracować.


Co jeszcze jest ważne przy wyborze pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które podczas pracy generuje hałas. Bardzo istotne jest więc to, aby jego poziom mieścił się w dopuszczalnych normach. Dzięki temu jej praca nie będzie przeszkadzała mieszkańcom. Głównym źródłem hałasu jest sprężarka, która w urządzeniach typu split znajduje się w jednostce zewnętrznej.

Równie ważnym parametrem jest żywotność pompy ciepła. Najczęściej wynosi ona około 15–20 lat. Czas ten jednak uzależniony od kilku istotnych czynników, które mają wpływ na to, jak długo ona posłuży. Jest to przede wszystkim właściwe dopasowanie jej wydajności do zapotrzebowania cieplnego budynku, a także jakość samego urządzenia. Jeśli zależy Ci na trwałych i wytrzymałych pompach ciepła, sprawdź naszą ofertę!


Pompy ciepła – opinie o tych urządzeniach

Ze względu na to, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii cieszy się coraz większą popularnością, można poznać prawdziwe opinie o pompach ciepła wystawione przez użytkowników. Dobrymi opiniami cieszą się przede wszystkim modele, wyróżniające się cichą pracą, która nie zakłóca spokoju osób przebywających w budynku. Bardzo ważną zaletą jest także to, że inwestycja ta zwróci się po pewnym czasie, gdyż najbardziej wydajne urządzenia są w stanie pozyskać nawet 75% energii z otoczenia. Dzięki temu ogrzewanie budynków w ten sposób jest praktycznie darmowe.

Pompy ciepła doskonale współpracują przede wszystkim z nowoczesnymi instalacjami grzewczymi – głównie z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki temu w prosty sposób można uzyskać optymalną temperaturę powietrza w całym budynku.


Cena pompy ciepła a realne oszczędności

Ogromny wpływ na decyzję o zakupie i montażu pompy ciepła ma przede wszystkim fakt, że dzięki niej można znacząco zmniejszyć wydatki związane z ogrzewaniem. W porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania rachunki te, w zależności od powierzchni budynku, mogą być nawet o kilka tysięcy złotych miesięcznie mniejsze. Cena pompy ciepła nie jest najniższa, ale inwestycja zwraca się najczęściej już po kilku latach.

Można zaoszczędzić jeszcze więcej, łącząc pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną i magazynami energii, dzięki którym może ona pracować bez konieczności korzystania z prądu pozyskiwanego z sieci. Wszystko to sprawia, że jest to rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

Y
Kontakt bezpośredni

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o.

Adres biura
ul. Krakowska 390,
32-080 Zabierzów (k. Krakowa)
NIP 513 026 87 90

+48 888 332 750

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00


Składanie i obsługa zamówień
[email protected]

Zapytania ofertowe i doradztwo techniczne
[email protected]

Faktury i płatności
[email protected]

Logistyka i Transport
[email protected]

Marketing
[email protected]

Zakupy
[email protected]

Adres magazynu
ul. Komandosów 1/2
32-085 Modlniczka, (k.Krakowa)

+48 518 997 343
+48 603 172 808
[email protected]

Godziny otwarcia
6:00 - 22:00

Godziny odbiorów osobistych
6:00 - 12:00 i 16:00-21:00