Blog icon
|
Suggest
Ulubione są puste
Menu
 
EE-mobilność
Filtruj
n
Kategoria produktu
n
Alfen Eve Single S-line, 3faz. (bez kabla)
Alfen Eve Single S-line, 3faz. (bez kabla)
Alfen kabel 3faz. Typ 2, 5M (203100304-ICU)
Alfen kabel 3faz. Typ 2, 5M (203100304-ICU)
Alfen Eve Single S-line, 3faz., LED, kabel Typ2 5m (904460527)
Alfen Eve Single S-line, 3faz., LED, kabel Typ2 5m (904460527)
Alfen Eve Double Pro-line, Typ2,RFID,32A,balancing (904461021)
Alfen Eve Double Pro-line, Typ2,RFID,32A,balancing (904461021)
Fronius Wattpilot - Home 11 J
Fronius Wattpilot - Home 11 J
Alfen metalowa baza dla Eve Double Pro-line (803828601-ICU)
Alfen metalowa baza dla Eve Double Pro-line (803828601-ICU)
Alfen słupek montażowy (Eve Double Pole) (803881380-ICU)
Alfen słupek montażowy (Eve Double Pole) (803881380-ICU)
SMA Ładowarka Samochodowa 22 kW
SMA Ładowarka Samochodowa 22 kW
MENNEKES Kabel M3 Typ2 32A 3~/4m
MENNEKES Kabel M3 Typ2 32A 3~/4m
KEBA Kabel KC-P30 b-Seria 6m 22kW
KEBA Kabel KC-P30 b-Seria 6m 22kW
SolarEdge EVK22CRM-01 EV Charger 22kW 6m Kabel, RFID MID
SolarEdge EVK22CRM-01 EV Charger 22kW 6m Kabel, RFID MID
SolarEdge EVK22C00-01 EV Charger 22kW 6m Kabel
SolarEdge EVK22C00-01 EV Charger 22kW 6m Kabel

E-mobilność

W naszej ofercie znajdziesz także najwyższej jakości ładowarki do samochodów elektrycznych oraz inne akcesoria niezbędne do obsługi tego rodzaju pojazdów. Rynek aut elektrycznych rozwija się z każdym rokiem coraz szybciej i systematycznie zyskuje nowych zwolenników.
Na ich popularność wpływ mają również sukcesywnie wprowadzane zmiany prawne, na podstawie których od 2035 r. obowiązywać będzie zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. Popularność aut elektrycznych będzie więc nieustannie rosła. Nasz asortyment obejmuje produkty znanych i cenionych producentów w branży e-mobilności, takich jak Mennekes, Keba, Fronius, Alfen oraz SMA.

 


E-mobilność w Polsce – jak rozwija się ta branża?

Rynek samochodów elektrycznych rozwija się prężnie na całym świecie, także w Polsce. Po naszych drogach porusza się coraz więcej pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi. Są one przede wszystkim ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych pojazdów, które emitują duże zanieczyszczenie.

Korzystanie z samochodów elektrycznych związane jest także z koniecznością ich ładowania. Coraz bardziej powszechne stają się stacje ładowania samochodów elektrycznych, które można spotkać w wielu miejscach publicznych, takich jak stacje paliw. Właściciele pojazdów elektrycznych powinni wyposażyć się w te urządzenia, aby móc ładować samochód również na swojej posesji.


Ładowarki samochodów elektrycznych – co trzeba o nich wiedzieć?

 Ładowarka do samochodu elektrycznego to urządzenie, które umożliwia naładowanie baterii w tego typu pojeździe. Jest to niezbędne do tego, aby można było się nim poruszać. Ładowarki do samochodu elektrycznego można podzielić na przeznaczone do użytku domowego oraz publicznego.

 Ładowarka samochodu elektrycznego do użytku publicznego wyróżnia się przede wszystkim większą mocą, a także tym, że umożliwia zdecydowanie szybsze naładowanie baterii samochodu. Najczęściej są one instalowane w miejscach dostępnych dla jak największej liczby kierowców. Dzięki nim mogą szybko naładować swój pojazd i ruszyć w dalszą drogę.

 

Ładowarka do samochodu elektrycznego – jaką ma moc?

Dostępne w naszej ofercie ładowarki do samochodów elektrycznych to urządzenia o mocy 11 kW oraz 22 kW. Są one kompatybilne z różnymi modelami samochodów, dzięki czemu wielu kierowców może z nich skorzystać. Te o mniejszej mocy doskonale nadają się także do montażu w prywatnych garażach czy wiatach.

Stacje ładowania, które oferujemy to profesjonalne ładowarki EV trójfazowe, które pracują zdecydowanie szybciej niż wersje jednofazowe. Umożliwiają naładowanie akumulatorów pojazdów elektrycznych w krótszym czasie. Korzystanie z nich jest bardzo wygodne oraz bezpieczne. Warto rozważyć montaż takiej ładowarki w swojej firmie czy innym ogólnodostępnym punkcie, gdyż ze względu na rosnący popyt na samochody elektryczne takie miejsca cieszą się coraz większą popularnością.

 

Ładowarka EV a rodzaj złącza

 Oprócz mocy ładowania urządzenia te różnią się od siebie także rodzajem zastosowanych w nich wtyczek. Na terenie Europy, w tym także w Polsce, powszechnie stosowane są wtyczki typu 2, które nazywane są także Mennekes. To określenie pochodzi od nazwy marki, która jako pierwsza opracowała i wdrożyła tę technologię. Od 2013 roku wtyczka typu 2 została uznana za oficjalny standard na terenie Unii Europejskiej.

 Wtyczka tego typu jest obecnie stosowana we wszystkich wypuszczanych na rynek autach elektrycznych. Jest także używana w najpopularniejszych ładowarkach do samochodów. Dzięki temu każdy kierowca, bez względu na posiadany model pojazdu, może z nich skorzystać.

 

Profesjonalna stacja ładowania samochodów elektrycznych – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Wybór odpowiedniej ładowarki do aut elektrycznych ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli chcesz umieścić ją w swojej firmie, stacji benzynowej lub innym ogólnodostępnym miejscu. Ze względu na to, że będzie z niej korzystało codziennie wiele osób, musi być ona odpowiednio dopasowana.

 

Najważniejsze parametry, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze ładowarki samochodów elektrycznych to:

     jej moc – w przypadku miejsc publicznych najlepiej sprawdzają się wersje o mocy 11kW oraz 22kW;

     szybkość ładowania – im jest ona większa, tym szybciej uda się naładować akumulator;

     jej niezawodność – warto wybierać modele od znanych producentów;

     bezpieczeństwo użytkowania – musi ona posiadać szereg zabezpieczeń np. przed przeciążeniem.

 

Dodatkowe funkcje profesjonalnej ładowarki do samochodów elektrycznych

 Stacje ładowania samochodów elektrycznych dostępne w naszej ofercie to nie tylko wydajne i bezpieczne, ale również praktyczne urządzenia. Są to najwyższej jakości modele wyposażone w szereg dodatkowych funkcji i udogodnień, które wpływają pozytywnie na komfort korzystania z nich.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych można zamontować zarówno na ścianie, jak i na specjalnych słupkach. Dzięki temu świetnie sprawdzą się praktycznie w każdym miejscu. Niektóre z dostępnych modeli, jak ładowarka EV marki Fronius, dysponują kilkoma trybami, dzięki którym kierowca może np. naładować akumulator w takim stopniu, aby bez przeszkód przejechać określony dystans. Jest to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie.

 

Stacje ładowania samochodów elektrycznych a instalacja fotowoltaiczna

 Świetnym sposobem na ograniczenie kosztów korzystania z ładowarki do samochodów elektrycznych jest zintegrowanie jej z instalacją fotowoltaiczną. Może być ona zasilana produkowaną na bieżąco energią elektryczną lub też korzystać z jej nadwyżek zmagazynowanych w magazynach. Dzięki temu zwrot takiej inwestycji nastąpi jeszcze wcześniej.

 Decydując się na takie rozwiązanie, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim moc instalacji oraz rodzaj wybranej ładowarki do samochodu elektrycznego. Jeśli moc paneli będzie zbyt mała, może okazać się niewystarczająca. Do podłączenia ładowarki EV do instalacji fotowoltaicznej niezbędne jest także odpowiednie okablowanie oraz inne akcesoria.

 

Jakie korzyści niesie montaż ładowarki samochodów elektrycznych?

Jeżeli prowadzisz firmę, masz własną stację benzynową czy lokal usługowy powinieneś koniecznie pomyśleć o montażu profesjonalnej ładowarki do samochodów. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, które warto poznać nieco bliżej.

Twoja firma zyska wizerunek marki, która dba o środowisko naturalne, a jest to cecha, na którą współcześnie wielu klientów zwraca uwagę. Może się to także przełożyć na większe dochody, gdyż więcej osób będzie odwiedzało takie miejsce. Montaż ładowarki samochodów elektrycznych na parkingu firmy pozwoli pracownikom naładować swoje pojazdy podczas pracy. Takie działania także pozytywnie wpływają na wizerunek firmy i sprawiają, że jest ona doceniana.

 

Jakie zabezpieczenia posiadają dobre stacje ładowania samochodów elektrycznych?

 Ładowarki do aut elektrycznych wyposażone są w szereg zabezpieczeń, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo korzystania z nich. Jednym z nich jest weryfikacja tego, czy pojazd został we właściwy sposób podłączony do ładowania. Jeśli nie – proces nie zostanie uruchomiony. Dzięki temu zarówno stacja ładowania, jak i samochód są chronione przed zwarciem.

 Dostępne w naszej ofercie ładowarki do samochodów elektrycznych to urządzenia, z których można bezpiecznie i wygodnie korzystać. Chronią one akumulator przed przeładowaniem. Nawet jeśli pojazd będzie do niej podłączony, a bateria zostanie w pełni naładowana, proces ładowania zostanie samoczynnie przerwany. Pozwala to uchronić samochód przed skutkami przeciążeń, czy zwarć.

 

Stacje ładowania samochodów elektrycznych – co możesz u nas znaleźć?

Nasz asortyment obejmuje stacje ładowania, które cieszą się największą popularnością. Pochodzą one od znanych i cenionych producentów, którzy specjalizują się w tego rodzaju akcesoriach. W ofercie znajdziesz przede wszystkim profesjonalne ładowarki, a także kable oraz słupki i bazy, na których można zamontować stacje ładowania.

Wszystkie produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej ładowarki, nasi specjaliści bardzo chętnie Ci w tym pomogą.

Y
Kontakt bezpośredni

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o.

Adres biura
ul. Krakowska 390,
32-080 Zabierzów (k. Krakowa)
NIP 513 026 87 90

+48 12 397 82 00 [email protected]

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00


Składanie i obsługa zamówień
[email protected]

Zapytania ofertowe i doradztwo techniczne
[email protected]

Faktury i płatności
[email protected]

Logistyka i Transport
[email protected]

Marketing
[email protected]

Zakupy
[email protected]
Adresy magazynów KRAKÓW
ul. Komandosów 1/2
32-085 Modlniczka, (k.Krakowa)

+48 518 997 343
+48 603 172 808
[email protected]

Godziny otwarcia
6:00 - 22:00

Godziny odbiorów osobistych
6:00 - 12:00 i 16:00-21:00ul. Komandosów 1/4 32-085 Modlniczka Godziny odbioru osobistego:

poniedziałek - piątek, 6:00-12:00 i 16:00-19:00. Osoby kontaktowe: Maciej Grysak (Administrator Magazynu) tel. +48 784 962 375 Arkadiusz Jankowski (Administrator Magazynu) tel. +48 664 385 414 Daniel Jachimowicz (Administrator Magazynu) tel. +48 784 369 452 Krzysztof Staszkiewicz (Administrator Magazynu) tel. +48 538 379 512 [email protected]GDAŃSK

ul. Józefa Dambka 10 80-601 Gdańsk Godziny odbioru osobistego:

poniedziałek - piątek: 07:00-13:00 Godziny otwarcia magazynu:

poniedziałek - piątek: 06:00-14:00 Osoby kontaktowe: Wojciech Krupa (Kierownik Magazynu w Gdańsku) tel. +48 668 875 267 [email protected]