Login Zaloguj
Suggest
Zapomniałeś hasła?
y Nie używaj tej funkcji podczas logowania się na komputerze publicznym.
Rejestracja
Basket
Suggest
Koszyk jest pusty
Suggest
Dodano
Menu Menu Close
Tesla z otwartymi drzwiami, bagażnikiem i maską. Na niej logo firmy LONGI i Solar Butterfly. W tle przyczepa z namalowanymi oczami i uśmiechem.

LONGI Solar i projekt „Butterfly Journey”

Ola Tomaszek / 2022-09-14 / Ze świata PV

Co łączy motyla i firmę LONGI Solar? Przeczytaj lub obejrzyj wywiad i sprawdź, co na ten temat ma do powiedzenia Adrian Kocan – Sales Director firmy LONGI.

LONGI Solar zostało założone w 2000 roku i od tego czasu bezustannie nosi miano jednego z liderów w branży fotowoltaicznej. LONGI Solar poza pracą nad doskonałą jakością swoich produktów bardzo angażuje się także w promowanie zrównoważonego rozwoju oraz szerzenie świadomości na temat zachodzących zmian klimatycznych. Ich misją jest jak najlepsze wykorzystanie energii słonecznej, aby zbudować zielony świat.

W zgodzie ze swoją ideologią firma została też platynowym partnerem projektu „Solar Butterfly Journey”. 21 Lipca 2022 roku przedstawiciele projektu „Solar Butterfly” postanowili odwiedzić także nas w siedzibie Baywa r.e. w Zabierzowe. Zobaczcie co, o tej inicjatywie i samej firmie, opowiedział jeden z partnerów inicjatywy – Sales Director firmy LONGI Solar Adrian Kocan.

Przeczytaj lub obejrzyj wywiad!

Transkrypcja wywiadu

Konrad: Witam serdecznie, nazywam się Konrad i jestem Product Ownerem w firmie Baywa r.e. Dzisiaj odwiedzili nas wyjątkowi goście. A jak wyjątkowi goście to tez wyjątkowy wywiad. Jest dzisiaj ze mną Adrian Kocan, Sales Director w LONGI Solar. Adrian jest odpowiedzialny za region Europy Wschodniej. Cześć Adrian, wiem, że firma LONGI jest platynowym partnerem projektu Solar Butterfly Journey. Czy mógłbyś opowiedzieć nam więcej o firmie, w której pracujesz?

Adrian: LONGI Solar zostało założone w roku 2000 z myślą o wykorzystaniu energii solarnej. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu, LONGI Solar uzyskało status lidera w branży energii słonecznej. Świadczy o tym rekord, jaki firma ustanowiła w zeszłym roku – blisko 40 GW zainstalowanej mocy. Jako producent chcemy być aktywni nie tylko w zakresie produkcji ogniw i modułów fotowoltaicznych, ale także w sektorze rozwiązań Green Hydrogen, by pomóc naszym klientom osiągnąć neutralność węglową.

Konrad: Adrian, w jaki sposób LONGI wspiera inicjatywę Butterfly Journey? Jak długo trwa Wasza współpraca?

Adrian: Ja wspomniałem, misją LONGI Solar jest zostanie liderem technologii solarnej. By osiągnąć ten cel, poszukujemy pionierów z branży. Louis Palmer, jako założyciel projektu i ambasador transformacji energetycznej, jest doskonałym przykładem innowacyjnego podejścia, które my również promujemy. Projekt Solar Butterfly Journey zaplanowany jest na okres 4 lat, a my planujemy wspierać tą inicjatywę. Nie tylko finansowo, ale także poprzez dostarczenie ogniw produkcji LONGI do zasilenia tego pojazdu. Ten projekt to również wizja przyszłości, którą chcemy zaoferować naszym klientom. Chcemy pokazać, jak wiele można osiągnąć dzięki energii solarnej.

Konrad: Dlaczego zdecydowaliście się na wsparcie tej inicjatywy?

Adrian: Jednym z naszych celów jest promowanie korzystnych zmian klimatycznych. Wierzymy, że będąc jedną z największych firm w branży PV na świecie, zobowiązani jesteśmy dawać dobry przykład. W przeszłości wspieraliśmy również inne podobne inicjatywy. To także zobowiązanie jakie sami podejmujemy. Planujemy, by do końca roku 2028 wszystkie operacyjne fabryki LONGI Solar zasilane były energią odnawialną. To przykład jaki chcemy dawać nie tylko ludziom, ale także przedsiębiorstwom na całym świecie.

Konrad: Jak wiesz, Baywa r.e. jest oficjalnym dystrybutorem paneli fotowoltaicznych marki LONGI Solar Systems. Czy możesz nam opowiedzieć nieco więcej o pozycji LONGI Solar na polskim rynku?

Adrian: Bardzo cenimy sobie współpracę z BayWa r.e., która jest dużą, globalną firmą oraz jej działalność w Polsce. Ta współpraca jest dla nas korzystna, ponieważ jako producent stawiamy na mocnych, sprawdzonych partnerów, którzy mogą zaoferować klientom swoje doświadczenie i wiedzę produktową. Współpraca z silnym partnerem dystrybucyjnym jest ważna z perspektywy producenta, ponieważ daje nam gwarancję, że klient otrzyma oryginalny produkt, zachowując przy tym bezpieczeństwo gwarancyjne. BayWa r.e. jest dla nas czołowym graczem, również w Polsce. Co do udziału LONGI Solar na rynku polskim, jest naprawdę spory, bo wynosi ponad 25%. Oznacza to, że moduły LONGI Solar zobaczyć można w projektach w skali użytkowej, w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych, jak również mieszkalnych.

Konrad: Czy mógłbyś powiedzieć jakie nowości LONGI planuje w przyszłości?

Adrian: Jak wiesz, LONGI Solar jako pierwsza firma na świecie wprowadziła masową produkcję modułów monofacjalnych i je skomercjalizowała. W następnym kroku chcemy przejść z wafli M6 na M10. Z pewnością będziemy koncentrować się na zwiększaniu wydajności naszych modułów. Jak wiesz, została ona potwierdzona niezależnymi badaniami. Nowa generacja modułow LONGI pojawi się w czwartym kwartale 2022, ich moc wynosić będzie do 440 Wp zamkniętych w 54 ogniwach. Nowy moduł zaskoczy nas niesamowitymi parametrami wydajności i niską degardacją mocy. 

Rozważamy również opcję wprowadzenia w przyszłości na rynek europejski takich rozwiązań jak fotowoltaiczny dach LONGI czy też rozwiązania Building-Integrated Photovoltaics (BIPV). Poza tym myślimy także o wprowadzeniu wspomnianego wcześniej Green Hydrogen.

Konrad: Adrian, bardzo serdecznie Ci dziękuję! To był zaszczyt i wielka przyjemność rozmawiać z Tobą. Dziękuję za uwagę.

Adrian: Ja również bardzo dziękuję.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udało się! Komentarz został przesłany do moderacji. Błąd
Y
Kontakt bezpośredni

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o. o.

Adres biura
ul. Krakowska 390,
32-080 Zabierzów (k. Krakowa)
NIP 513 026 87 90

+48 888 332 750

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00


Składanie i obsługa zamówień
[email protected]

Zapytania ofertowe i doradztwo techniczne
[email protected]

Faktury i płatności
[email protected]

Logistyka i Transport
[email protected]

Marketing
[email protected]

Zakupy
[email protected]

Adres magazynu
ul. Komandosów 1/2
32-085 Modlniczka, (k.Krakowa)

+48 518 997 343
+48 603 172 808
[email protected]

Godziny otwarcia
6:00 - 22:00

Godziny odbiorów osobistych
6:00 - 12:00 i 16:00-21:00